effect

10. Forum Rozwoju Mazowsza to dobra energia dla innowacji i gospodarki!

21 października 2019

Działalność i rozwój ENPROM-u jest ściśle związana z tym regionem.  To tu zyskujemy realne wsparcie, dofinansowania z funduszy unijnych na realizację innowacyjnych projektów, dzięki którym mamy swój wkład w rozwój regionu i zdobywamy rynki europejskie. Nasz udział w 10. Forum Rozwoju Mazowsza to zaprezentowanie naszego postępu w sektorze elektroenergetyki i wskazanie szansy biznesowego partnerstwa firmy, regionu i Unii Europejskiej.

Gości 10. Forum Rozwoju Mazowsza zaprosiliśmy do STREFY POSTĘPU, gdzie zaprezentowaliśmy:

·         jaki postęp poczyniliśmy jako firma,

·         jak działalność ENPROM-u wpływa na rozwój regionu i branży,

·         innowacyjne projekty zrealizowane dzięki wsparciu funduszy unijnych,

·         aktualną wiedzę na temat szansy biznesowego partnerstwa firmy, regionu i UE.

Nasz Prezes, Mariusz Targowski uczestniczył w debacie „Żółwie, gazele, tygrysy, czyli różne ścieżki rozwoju biznesu 15latU” wypowiadając się z perspektywy szefa średniej firmy, w kwestii finansowania i inwestowania w innowacje. Jego komentarz w tej sprawie przeczytacie tu – https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6590555605956612096.

Dziękujemy organizatorom i gościom, którzy odwiedzili nasze stoisko za spotkanie oraz możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń.

     

 

 

ENPROM zbuduje lądową stację 230/400 kV ONS Baltic Power / ENPROM will construct a 230/400 kV ONS Baltic Power onshore substation

29 września 2022

Spółka ENPROM podpisała umowę rezerwacyjną na budowę lądowej stacji elektroenergetycznej dla farmy Baltic Power – wspólnego projektu polskiej Grupy ORLEN i kanadyjskiej firmy Northland Power. To trzecia umowa ENPROM ze spółką Baltic Power, a pierwsza zawarta w konsorcjum z General Electric (GE).

Zakończona modernizacja linii 380kV Diemen-Lelystad /Line upgrading 380kV Diemen-Lelystad completed

19 kwietnia 2022

ENPROM zakończył prace związane z dostosowaniem do zwiększenia mocy przesyłowych i wymianą przewodów na linii 380 kV Diemen-Lelystad w Niderlandach. Inwestycja realizowana na zamówienie firmy TenneT, holenderskiego operatora sieci wysokiego napięcia, przyczyni się do modernizacji i zwiększenia przepustowości istniejącego połączenia na odcinku 26 km. Mimo wymagającego położenia linii – równolegle do autostrady A6 i przez rezerwat przyrody – prace liniowe zostały zakończone przed terminem.

ELBUD Katowice i ENPROM z pierwszą wspólną umową dla PSE

12 kwietnia 2022

ELBUD Katowice w konsorcjum z ENPROM podpisał ze spółką Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) umowę na modernizację linii 400 kV Żarnowiec-Gdańsk I/Gdańsk Przyjaźń-Gdańsk Błonia.