effect

Budowa linii Piła Krzewina – Plewiska ukończona!

15 czerwca 2021

Duże projekty to duże wyzwania, ale też ogromna satysfakcja kiedy widzimy efekt naszej pracy. Dlatego z ogromną przyjemnością chwalimy się, że mamy to! Budowa linii 400kV Piła Krzewina – Plewiska ukończona! Na zlecenie inwestora Polskie Sieci Energetyczne S.A. wybudowaliśmy nową infrastrukturę w miejsce wyeksploatowanej linii 220kV, która powstała jeszcze w latach 60-tych minionego stulecia. Naszym konsorcjantem w tym przedsięwzięciu  była firma IDS Energetyka SP. z o.o., a całość projektu – od jego przygotowania do realizacji – trwała pięć lat. Ogrom wykonanej pracy najlepiej podsumować tak: w ciągu dwóch lat wykonaliśmy 221 fundamentów, w tym 108 fundamentów prefabrykowanych, 55 monolitycznych, 30 palowych i 28 innowacyjnych fundamentów monolityczno-prefabrykowanych (za które otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie ENERGETAB!). Zamontowaliśmy także 221 konstrukcji słupów kratowych (autorstwa naszego Biura Projektowego) o łącznej masie 5445160 kg. Łączna długość podwieszonych przewodów fazowych wyniosła 1662069,6 mb a przewodu OPGW 184674,4 mb! Oczywiście realizacja tak dużego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez odpowiedniej koordynacji i nieprzeciętnego zarządzania, dlatego też Michał Wójcik i Krzysztof Dwornik – nasi Kierownicy Budowy – są właściwymi ludźmi na właściwym miejscu. I, jak widać, potrafią skutecznie korzystać ze swoich umiejętności. Taka realizacja wymaga też zgranego zespołu profesjonalistów, których zaangażowanie i współpraca przełożyły się na sukces. Dziękujemy całemu zespołowi – z Wami nie boimy się żadnych wyzwań!

ENPROM zbuduje lądową stację 230/400 kV ONS Baltic Power / ENPROM will construct a 230/400 kV ONS Baltic Power onshore substation

29 września 2022

Spółka ENPROM podpisała umowę rezerwacyjną na budowę lądowej stacji elektroenergetycznej dla farmy Baltic Power – wspólnego projektu polskiej Grupy ORLEN i kanadyjskiej firmy Northland Power. To trzecia umowa ENPROM ze spółką Baltic Power, a pierwsza zawarta w konsorcjum z General Electric (GE).

Zakończona modernizacja linii 380kV Diemen-Lelystad /Line upgrading 380kV Diemen-Lelystad completed

19 kwietnia 2022

ENPROM zakończył prace związane z dostosowaniem do zwiększenia mocy przesyłowych i wymianą przewodów na linii 380 kV Diemen-Lelystad w Niderlandach. Inwestycja realizowana na zamówienie firmy TenneT, holenderskiego operatora sieci wysokiego napięcia, przyczyni się do modernizacji i zwiększenia przepustowości istniejącego połączenia na odcinku 26 km. Mimo wymagającego położenia linii – równolegle do autostrady A6 i przez rezerwat przyrody – prace liniowe zostały zakończone przed terminem.

ELBUD Katowice i ENPROM z pierwszą wspólną umową dla PSE

12 kwietnia 2022

ELBUD Katowice w konsorcjum z ENPROM podpisał ze spółką Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) umowę na modernizację linii 400 kV Żarnowiec-Gdańsk I/Gdańsk Przyjaźń-Gdańsk Błonia.