effect

Budowa linii Piła Krzewina – Plewiska ukończona!

15 czerwca 2021

Duże projekty to duże wyzwania, ale też ogromna satysfakcja kiedy widzimy efekt naszej pracy. Dlatego z ogromną przyjemnością chwalimy się, że mamy to! Budowa linii 400kV Piła Krzewina – Plewiska ukończona! Na zlecenie inwestora Polskie Sieci Energetyczne S.A. wybudowaliśmy nową infrastrukturę w miejsce wyeksploatowanej linii 220kV, która powstała jeszcze w latach 60-tych minionego stulecia. Naszym konsorcjantem w tym przedsięwzięciu  była firma IDS Energetyka SP. z o.o., a całość projektu – od jego przygotowania do realizacji – trwała pięć lat. Ogrom wykonanej pracy najlepiej podsumować tak: w ciągu dwóch lat wykonaliśmy 221 fundamentów, w tym 108 fundamentów prefabrykowanych, 55 monolitycznych, 30 palowych i 28 innowacyjnych fundamentów monolityczno-prefabrykowanych (za które otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie ENERGETAB!). Zamontowaliśmy także 221 konstrukcji słupów kratowych (autorstwa naszego Biura Projektowego) o łącznej masie 5445160 kg. Łączna długość podwieszonych przewodów fazowych wyniosła 1662069,6 mb a przewodu OPGW 184674,4 mb! Oczywiście realizacja tak dużego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez odpowiedniej koordynacji i nieprzeciętnego zarządzania, dlatego też Michał Wójcik i Krzysztof Dwornik – nasi Kierownicy Budowy – są właściwymi ludźmi na właściwym miejscu. I, jak widać, potrafią skutecznie korzystać ze swoich umiejętności. Taka realizacja wymaga też zgranego zespołu profesjonalistów, których zaangażowanie i współpraca przełożyły się na sukces. Dziękujemy całemu zespołowi – z Wami nie boimy się żadnych wyzwań!

Nowy katalog słupów kratowych 110 kV

29 grudnia 2023

Na naszej stronie jest już dostępny nowy katalog zaprojektowanych przez Enprom słupów kratowych 110 kV, który jeszcze lepiej je prezentuje.

Enprom przyśpieszy swój rozwój w Niemczech

04 grudnia 2023

Enprom zawarł umowę inwestycyjną z Funduszem Ekspansji Zagranicznej 2 FIZ AN, zarządzanym przez PFR TFI. W jej ramach Fundusz udzieli spółce zależnej Enpromu finansowania dłużnego o wartości 3,1 mln euro w celu intensyfikacji rozwoju na rynku niemieckim.

Enprom buduje stację w gminie Choczewo – lądową część projektu Baltic Power

10 października 2023

Baltic Power, inwestycja Grupy Orlen i Northland Power, będzie pierwszą morską farmą wiatrową na polskim Bałtyku. Enprom jest jednym z głównych wykonawców tego przedsięwzięcia, kluczowego dla transformacji energetycznej w Polsce.