effect

CIGRE, bo razem lepiej

19 kwietnia 2021

W ramach członkostwa należymy do jednego z komitetów badawczych, a dokładnie do CIGRE SCB2, który zajmuje się liniami napowietrznymi. Do naszych zadań należy uczestniczenie w sympozjach i konferencjach technicznych oraz współtworzenie broszur technicznych, z których korzystają specjaliści – producenci, operatorzy, wykonawcy i projektanci w naszej branży. Jeden z naszych ekspertów, Łukasz Nazimek, Dyrektor ds. Projektów, jest założycielem i liderem grupy roboczej WG B2.82 oraz współautorem publikacji, w których jako case studies pojawiają się nasze realizacje (np. m.in. modernizacja linii 110kV przy użyciu HTLS w broszurze nr 763 czy modernizacja linii 110kV Pątnów – Piotrków Kujawski w broszurze nr 792). Takie działania, jak te podejmowane w ramach CIGRE, nie tylko pozwalają utrzymać wysoki poziom techniczny wszelkich prac, co zwiększa także ich bezpieczeństwo, ale także gwarantują wymianę wiedzy i doświadczeń na wysokim, międzynarodowym poziomie. Dlatego właśnie #razemlepiej.

ENPROM zbuduje lądową stację 230/400 kV ONS Baltic Power / ENPROM will construct a 230/400 kV ONS Baltic Power onshore substation

29 września 2022

Spółka ENPROM podpisała umowę rezerwacyjną na budowę lądowej stacji elektroenergetycznej dla farmy Baltic Power – wspólnego projektu polskiej Grupy ORLEN i kanadyjskiej firmy Northland Power. To trzecia umowa ENPROM ze spółką Baltic Power, a pierwsza zawarta w konsorcjum z General Electric (GE).

Zakończona modernizacja linii 380kV Diemen-Lelystad /Line upgrading 380kV Diemen-Lelystad completed

19 kwietnia 2022

ENPROM zakończył prace związane z dostosowaniem do zwiększenia mocy przesyłowych i wymianą przewodów na linii 380 kV Diemen-Lelystad w Niderlandach. Inwestycja realizowana na zamówienie firmy TenneT, holenderskiego operatora sieci wysokiego napięcia, przyczyni się do modernizacji i zwiększenia przepustowości istniejącego połączenia na odcinku 26 km. Mimo wymagającego położenia linii – równolegle do autostrady A6 i przez rezerwat przyrody – prace liniowe zostały zakończone przed terminem.

ELBUD Katowice i ENPROM z pierwszą wspólną umową dla PSE

12 kwietnia 2022

ELBUD Katowice w konsorcjum z ENPROM podpisał ze spółką Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) umowę na modernizację linii 400 kV Żarnowiec-Gdańsk I/Gdańsk Przyjaźń-Gdańsk Błonia.