effect

Dbamy o linie nie tylko na wiosnę

21 marca 2019

ENPROM kompleksowo zajmuje się budowami, przebudowami linii wysokiego oraz najwyższego napięcia. Naszej firmie można zlecić budowę, a także modernizację linii napowietrznych i kablowych  o wysokich napięciach – od 110kV przez 220kV i 330kV, aż do 400kV. Wykonujemy montaż przewodów wysokotemperaturowych (przewody HTLS) oraz wymianę izolacji na liniach wn. Świadczymy także usługi eksploatacyjne linii oraz ich serwis. Nasza firma zajmuje się budową i modernizacją stacji rozdzielczych i transformatorowych wysokich napięć – 110 kV, 200 kV i 400 kV. Pracując kompleksowo, oprócz tworzenia stacji i linii elektroenergetycznych, zajmujemy się także projektowaniem i budową sieci przesyłowych.

Prace wykonujemy na terenie Polski jak i poza granicami kraju.

Potrzebujesz więcej energii na wiosnę? Skontaktuj się z nami http://www.enprom.pl/kontakt/

ENPROM zbuduje lądową stację 230/400 kV ONS Baltic Power / ENPROM will construct a 230/400 kV ONS Baltic Power onshore substation

29 września 2022

Spółka ENPROM podpisała umowę rezerwacyjną na budowę lądowej stacji elektroenergetycznej dla farmy Baltic Power – wspólnego projektu polskiej Grupy ORLEN i kanadyjskiej firmy Northland Power. To trzecia umowa ENPROM ze spółką Baltic Power, a pierwsza zawarta w konsorcjum z General Electric (GE).

Zakończona modernizacja linii 380kV Diemen-Lelystad /Line upgrading 380kV Diemen-Lelystad completed

19 kwietnia 2022

ENPROM zakończył prace związane z dostosowaniem do zwiększenia mocy przesyłowych i wymianą przewodów na linii 380 kV Diemen-Lelystad w Niderlandach. Inwestycja realizowana na zamówienie firmy TenneT, holenderskiego operatora sieci wysokiego napięcia, przyczyni się do modernizacji i zwiększenia przepustowości istniejącego połączenia na odcinku 26 km. Mimo wymagającego położenia linii – równolegle do autostrady A6 i przez rezerwat przyrody – prace liniowe zostały zakończone przed terminem.

ELBUD Katowice i ENPROM z pierwszą wspólną umową dla PSE

12 kwietnia 2022

ELBUD Katowice w konsorcjum z ENPROM podpisał ze spółką Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) umowę na modernizację linii 400 kV Żarnowiec-Gdańsk I/Gdańsk Przyjaźń-Gdańsk Błonia.