effect

ENPROM ma 10 lat!

18 lutego 2021

Równo 10 lat temu założyliśmy ENPROM. Chcieliśmy stworzyć silną polską markę zdolną do konkurowania z najlepszymi krajowymi i zagranicznymi podmiotami. Widzieliśmy się nie w roli anonimowego podwykonawcy, tylko ENPROM – „TEJ firmy z Polski”. Chcieliśmy realizować zadania trudne, ambitne – takie, do których potrzeba najlepszych ludzi i zgranych zespołów. Wiedzieliśmy, że musimy sami nie tylko budować czy projektować, ale także szukać nowych rozwiązań i rynków, które długoterminowo zbudują naszą przewagę. Zakładaliśmy, że możemy zaakceptować niższą marżę, ale nigdy niższej jakości. Elementem naszej kultury od początku była innowacyjność i umiejętność uczenia się nowych rzeczy, bo wiedzieliśmy, że rynek będzie się zmieniał.
To była wizja założycielskiej czwórki: Mariusz Targowski, Tomasz Sopel, Łukasz Nazimek i Piotr Tomczyk. Dziś to wizja ponad trzystuosobowego zespołu ENPROM. Co przyniosła rzeczywistość? Kończymy właśnie budowę trzeciej linii 400 kV dla krajowego operatora systemu przesyłowego Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. Za nami kilkadziesiąt projektów dla ENERGII , Polskiej Grupy Energetycznej, Taurona , ENEI . Sukcesywnie zwiększamy przychody z realizacji coraz ambitniejszych inwestycji w Niemczech, Danii czy Holandii, budując zaufanie europejskich gigantów: 50Hertz , TenneT , Energinet. Dbamy o infrastrukturę, od której zależą dostawy energii dla setek tysięcy, a często milionów ludzi. Budujemy tysiące kilometrów światłowodów dla FIBEE, a razem z PKN Orlen tworzymy infrastrukturę przyszłości, którą popłynie zielona energia. A to dopiero nasze pierwsze słowo w sektorze OZE. Na innowacje przeznaczyliśmy ponad 6 3 milionów złotych, z czego NCBiR dofinansowało aż 5 projektów. Mamy 7 biur w Polsce i za granicą, a w planach kolejne.
Najważniejsze jednak, że wciąż mamy energię, którą czuliśmy 10 lat temu. Dziękujemy wszystkim tym, dzięki którym nasze wizje stały się rzeczywistością.

Nowy katalog słupów kratowych 110 kV

29 grudnia 2023

Na naszej stronie jest już dostępny nowy katalog zaprojektowanych przez Enprom słupów kratowych 110 kV, który jeszcze lepiej je prezentuje.

Enprom przyśpieszy swój rozwój w Niemczech

04 grudnia 2023

Enprom zawarł umowę inwestycyjną z Funduszem Ekspansji Zagranicznej 2 FIZ AN, zarządzanym przez PFR TFI. W jej ramach Fundusz udzieli spółce zależnej Enpromu finansowania dłużnego o wartości 3,1 mln euro w celu intensyfikacji rozwoju na rynku niemieckim.

Enprom buduje stację w gminie Choczewo – lądową część projektu Baltic Power

10 października 2023

Baltic Power, inwestycja Grupy Orlen i Northland Power, będzie pierwszą morską farmą wiatrową na polskim Bałtyku. Enprom jest jednym z głównych wykonawców tego przedsięwzięcia, kluczowego dla transformacji energetycznej w Polsce.