effect

ENPROM ma 10 lat!

18 lutego 2021

Równo 10 lat temu założyliśmy ENPROM. Chcieliśmy stworzyć silną polską markę zdolną do konkurowania z najlepszymi krajowymi i zagranicznymi podmiotami. Widzieliśmy się nie w roli anonimowego podwykonawcy, tylko ENPROM – „TEJ firmy z Polski”. Chcieliśmy realizować zadania trudne, ambitne – takie, do których potrzeba najlepszych ludzi i zgranych zespołów. Wiedzieliśmy, że musimy sami nie tylko budować czy projektować, ale także szukać nowych rozwiązań i rynków, które długoterminowo zbudują naszą przewagę. Zakładaliśmy, że możemy zaakceptować niższą marżę, ale nigdy niższej jakości. Elementem naszej kultury od początku była innowacyjność i umiejętność uczenia się nowych rzeczy, bo wiedzieliśmy, że rynek będzie się zmieniał.
To była wizja założycielskiej czwórki: Mariusz Targowski, Tomasz Sopel, Łukasz Nazimek i Piotr Tomczyk. Dziś to wizja ponad trzystuosobowego zespołu ENPROM. Co przyniosła rzeczywistość? Kończymy właśnie budowę trzeciej linii 400 kV dla krajowego operatora systemu przesyłowego Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. Za nami kilkadziesiąt projektów dla ENERGII , Polskiej Grupy Energetycznej, Taurona , ENEI . Sukcesywnie zwiększamy przychody z realizacji coraz ambitniejszych inwestycji w Niemczech, Danii czy Holandii, budując zaufanie europejskich gigantów: 50Hertz , TenneT , Energinet. Dbamy o infrastrukturę, od której zależą dostawy energii dla setek tysięcy, a często milionów ludzi. Budujemy tysiące kilometrów światłowodów dla FIBEE, a razem z PKN Orlen tworzymy infrastrukturę przyszłości, którą popłynie zielona energia. A to dopiero nasze pierwsze słowo w sektorze OZE. Na innowacje przeznaczyliśmy ponad 6 3 milionów złotych, z czego NCBiR dofinansowało aż 5 projektów. Mamy 7 biur w Polsce i za granicą, a w planach kolejne.
Najważniejsze jednak, że wciąż mamy energię, którą czuliśmy 10 lat temu. Dziękujemy wszystkim tym, dzięki którym nasze wizje stały się rzeczywistością.

Zakończyliśmy budowę podstacji trakcyjnej PT Pamiątkowo

09 kwietnia 2021

Gdzie szczególnie liczy się właściwy poziom napięcia? Na pewno w horrorach i przy zasilaniu linii trakcyjnych umożliwiających prawidłowy ruch pociągów. Właśnie na zlecenie PKP Energetyka S.A. zakończyliśmy prace budowlano-montażowe związane z budową podstacji trakcyjnej PT Pamiątkowo zlokalizowanej na trasie kolejowej E59 Poznań – Szczecin, na odcinku między Poznaniem a Szamotułami.

#TOPofTEN z naszej historii.

31 marca 2021

Kiedy spoglądamy wstecz, widzimy wydarzenia szczególnie ważne w naszej historii i rozwoju firmy. Takim właśnie było pozyskanie zamówienia na realizację pierwszej nowej linii 400 kV Ełk Bis – Granica RP.

#TOPofTEN. Najważniejsze z naszej historii.

12 marca 2021

Marzenia trzeba spełniać. I tak 10 lat temu powstał ENPROM. W cyklu #TOPofTEN zaprezentujemy wydarzenia, które były kamieniami milowymi w rozwoju naszej firmy. Oto pierwszy – założenie spółki i pierwszy zagraniczny kontrakt na remont i modernizację linii 110kV w Irlandii.