effect

ENPROM z wyróżnieniem w konkursie ENERGETAB

18 września 2019

Cieszy nas wyróżnienie dla naszego projektu. Jest innowacyjny, a badania, które prowadziliśmy były jedynymi w Polsce. Gratuluję naszym ekspertom! ENPROM w gronie laureatów konkursu podczas ENERGETAB pojawia się już kolejny rok z rzędu, to tylko pokazuje, że cały czas jesteśmy w czołówce branży elektroenergetycznej, rozwijamy ją, zmieniamy na lepsze – skomentował wyróżnienie Mariusz Targowski, Prezes Zarządu firmy.

W trakcie największych w Polsce międzynarodowych targów energetyki i elektrotechniki ENERGETAB, podczas konferencji „Badania fundamentów i słupów w ramach Projektu nr POIR.01.01.01-00-0789/17” eksperci firmy ENPROM: dr inż. Sławomir Labocha oraz mgr inż. Robert Czyż zaprezentują wyniki badań: serii innowacyjnych fundamentów monolityczno-prefabrykowanych, w tym fundamentów do zastosowania na gruntach o szczególnie niekorzystnych parametrach geotechnicznych oraz serii słupów linii elektroenergetycznych 400 kV.
Celem projektu o wartości prawie 10 mln zł, realizowanego przez ENPROM, było przeprowadzenie m.in. prac badawczo-rozwojowych, w wyniku których opracowany został nowatorski typoszereg słupów energetycznych 400 kV oraz dostosowanych do nich fundamentów, dopuszczony do stosowania i wykorzystywany już przez firmę podczas budowy linii 400 kV Mikułowa – Czarna oraz Piła Krzewina-Plewiska.
W ramach projektu ENPROM zrealizował m.in. badania nowego typu fundamentu monolitycznego z elementami prefabrykowanymi, polegające na ocenie rzeczywistej nośności fundamentów oraz sprawdzeniu/potwierdzeniu prawidłowości stosowanych procedur obliczeniowych.
To całkowicie nowe rozwiązanie, pozwalające skrócić okres montażu dużych fundamentów, głównie pod słupy mocne na liniach 400 kV, co jest istotne przy budowie tych linii. Takie innowacyjne rozwiązanie do tej pory nie było stosowane na rynku, a same tego typu badania fundamentów w Polsce były wykonywane po raz pierwszy.

ENPROM zbuduje lądową stację 230/400 kV ONS Baltic Power / ENPROM will construct a 230/400 kV ONS Baltic Power onshore substation

29 września 2022

Spółka ENPROM podpisała umowę rezerwacyjną na budowę lądowej stacji elektroenergetycznej dla farmy Baltic Power – wspólnego projektu polskiej Grupy ORLEN i kanadyjskiej firmy Northland Power. To trzecia umowa ENPROM ze spółką Baltic Power, a pierwsza zawarta w konsorcjum z General Electric (GE).

Zakończona modernizacja linii 380kV Diemen-Lelystad /Line upgrading 380kV Diemen-Lelystad completed

19 kwietnia 2022

ENPROM zakończył prace związane z dostosowaniem do zwiększenia mocy przesyłowych i wymianą przewodów na linii 380 kV Diemen-Lelystad w Niderlandach. Inwestycja realizowana na zamówienie firmy TenneT, holenderskiego operatora sieci wysokiego napięcia, przyczyni się do modernizacji i zwiększenia przepustowości istniejącego połączenia na odcinku 26 km. Mimo wymagającego położenia linii – równolegle do autostrady A6 i przez rezerwat przyrody – prace liniowe zostały zakończone przed terminem.

ELBUD Katowice i ENPROM z pierwszą wspólną umową dla PSE

12 kwietnia 2022

ELBUD Katowice w konsorcjum z ENPROM podpisał ze spółką Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) umowę na modernizację linii 400 kV Żarnowiec-Gdańsk I/Gdańsk Przyjaźń-Gdańsk Błonia.