effect

#ENPROMwspiera

02 lipca 2021

I to nie byle kogo, bo drużynę piłki nożnej, której historia sięga 1949 roku. To wtedy utworzono LZS „Przemsza” – zespół, który pomimo problemów z infrastrukturą treningową grał w klasie B. Obecnie to UKS PRZEMSZA Dąbrowa Górnicza – Okradzionów, drużyna, która gra w klasie A i dysponuje profesjonalnym boiskiem i całym niezbędnym zapleczem. Dla nas ważne jest to, że to drużyna, w której reaktywację zaangażowała się cała społeczność i samorząd, bo takie inicjatywy, gdzie ważna jest współpraca, najlepiej budują poczucie lokalnej tożsamości. Ważna jest też oczywiście realizacja idei która przyświecała reaktywacji klubu, czyli współpraca z młodzieżą. Przy UKS funkcjonują teraz dwie grupy młodzików, ale drzwi otwarte są dla każdego. Klub angażuje też się w całe życie społeczności, nie tylko sportowej, organizując festyn, bal i turnieje. Takie działania są nam bliskie, dlatego nieustannie je wspieramy finansowo oraz kibicujemy PRZEMSZY w osiąganiu kolejnych sukcesów.

ENPROM zbuduje lądową stację 230/400 kV ONS Baltic Power / ENPROM will construct a 230/400 kV ONS Baltic Power onshore substation

29 września 2022

Spółka ENPROM podpisała umowę rezerwacyjną na budowę lądowej stacji elektroenergetycznej dla farmy Baltic Power – wspólnego projektu polskiej Grupy ORLEN i kanadyjskiej firmy Northland Power. To trzecia umowa ENPROM ze spółką Baltic Power, a pierwsza zawarta w konsorcjum z General Electric (GE).

Zakończona modernizacja linii 380kV Diemen-Lelystad /Line upgrading 380kV Diemen-Lelystad completed

19 kwietnia 2022

ENPROM zakończył prace związane z dostosowaniem do zwiększenia mocy przesyłowych i wymianą przewodów na linii 380 kV Diemen-Lelystad w Niderlandach. Inwestycja realizowana na zamówienie firmy TenneT, holenderskiego operatora sieci wysokiego napięcia, przyczyni się do modernizacji i zwiększenia przepustowości istniejącego połączenia na odcinku 26 km. Mimo wymagającego położenia linii – równolegle do autostrady A6 i przez rezerwat przyrody – prace liniowe zostały zakończone przed terminem.

ELBUD Katowice i ENPROM z pierwszą wspólną umową dla PSE

12 kwietnia 2022

ELBUD Katowice w konsorcjum z ENPROM podpisał ze spółką Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) umowę na modernizację linii 400 kV Żarnowiec-Gdańsk I/Gdańsk Przyjaźń-Gdańsk Błonia.