effect

EnUp! – innowacyjna maszyna do podnoszenia słupów.

02 grudnia 2021

ENPROM to firma, która nieustannie się rozwija. To konieczne, aby być zawsze krok przed konkurencją. Jeśli napotykamy na problem, dla którego rynek nie ma rozwiązań – tworzymy je sami. Dlatego w swoich strukturach mamy własną pracownię projektową, dział B+R, dział innowacji i nowych technologii, nowoczesny park maszynowy i flotę dronów. Stawiamy na innowacyjność, wdrażamy autorskie rozwiązania technologiczne, staramy się wyprzedzać rzeczywistość. Dla naszego zespołu znakomitych specjalistów nie ma rzeczy niemożliwych. I właśnie dlatego mogliśmy sobie pozwolić na stworzenie urządzenia, które pozwala na podnoszenie słupów elektroenergetycznych bez konieczności wyłączania sieci. EnUp!, bo tak nazywa się nasza maszyna, to nie tylko innowacja w naszej branży, ale także, w dalszej perspektywie, oszczędność czasowa i finansowa. O tym, jak ważne jest to rozwiązanie najlepiej świadczy fakt, że jako pierwsza firma w historii otrzymaliśmy za nie aż dwie nagrody na targach ENERGETAB 2021: Puchar Ministra Środowiska i Klimatu oraz Złoty Medal Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

EnUp! powstał w ramach prac badawczo-rozwojowych w obszarze mechaniki, hydrauliki i elektryki mających na celu zaprojektowanie i przetestowanie innowacyjnego urządzenia do podnoszenia słupów elektroenergetycznych linii 110 kV, 220 kV i 400 kV m.in. bez konieczności wyłączania napięcia. Badania te były częścią projektu dofinansowywanego z Funduszy Europejskich przyznanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Wszystkich, których zaintrygowała nasza maszyna, zapraszamy do lektury artykułu autorstwa Roberta Czyża, Sławomira Labochy i Łukasza Nazimka – twórców EnUp!: EnUp! – innowacyjna maszyna do podnoszenia słupów

Obejrzyj EnUp! w akcji!

Nowy katalog słupów kratowych 110 kV

29 grudnia 2023

Na naszej stronie jest już dostępny nowy katalog zaprojektowanych przez Enprom słupów kratowych 110 kV, który jeszcze lepiej je prezentuje.

Enprom przyśpieszy swój rozwój w Niemczech

04 grudnia 2023

Enprom zawarł umowę inwestycyjną z Funduszem Ekspansji Zagranicznej 2 FIZ AN, zarządzanym przez PFR TFI. W jej ramach Fundusz udzieli spółce zależnej Enpromu finansowania dłużnego o wartości 3,1 mln euro w celu intensyfikacji rozwoju na rynku niemieckim.

Enprom buduje stację w gminie Choczewo – lądową część projektu Baltic Power

10 października 2023

Baltic Power, inwestycja Grupy Orlen i Northland Power, będzie pierwszą morską farmą wiatrową na polskim Bałtyku. Enprom jest jednym z głównych wykonawców tego przedsięwzięcia, kluczowego dla transformacji energetycznej w Polsce.