effect

EnUp! – innowacyjna maszyna do podnoszenia słupów.

02 grudnia 2021

ENPROM to firma, która nieustannie się rozwija. To konieczne, aby być zawsze krok przed konkurencją. Jeśli napotykamy na problem, dla którego rynek nie ma rozwiązań – tworzymy je sami. Dlatego w swoich strukturach mamy własną pracownię projektową, dział B+R, dział innowacji i nowych technologii, nowoczesny park maszynowy i flotę dronów. Stawiamy na innowacyjność, wdrażamy autorskie rozwiązania technologiczne, staramy się wyprzedzać rzeczywistość. Dla naszego zespołu znakomitych specjalistów nie ma rzeczy niemożliwych. I właśnie dlatego mogliśmy sobie pozwolić na stworzenie urządzenia, które pozwala na podnoszenie słupów elektroenergetycznych bez konieczności wyłączania sieci. EnUp!, bo tak nazywa się nasza maszyna, to nie tylko innowacja w naszej branży, ale także, w dalszej perspektywie, oszczędność czasowa i finansowa. O tym, jak ważne jest to rozwiązanie najlepiej świadczy fakt, że jako pierwsza firma w historii otrzymaliśmy za nie aż dwie nagrody na targach ENERGETAB 2021: Puchar Ministra Środowiska i Klimatu oraz Złoty Medal Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

EnUp! powstał w ramach prac badawczo-rozwojowych w obszarze mechaniki, hydrauliki i elektryki mających na celu zaprojektowanie i przetestowanie innowacyjnego urządzenia do podnoszenia słupów elektroenergetycznych linii 110 kV, 220 kV i 400 kV m.in. bez konieczności wyłączania napięcia. Badania te były częścią projektu dofinansowywanego z Funduszy Europejskich przyznanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Wszystkich, których zaintrygowała nasza maszyna, zapraszamy do lektury artykułu autorstwa Roberta Czyża, Sławomira Labochy i Łukasza Nazimka – twórców EnUp!: EnUp! – innowacyjna maszyna do podnoszenia słupów

Obejrzyj EnUp! w akcji!

ENPROM zbuduje lądową stację 230/400 kV ONS Baltic Power / ENPROM will construct a 230/400 kV ONS Baltic Power onshore substation

29 września 2022

Spółka ENPROM podpisała umowę rezerwacyjną na budowę lądowej stacji elektroenergetycznej dla farmy Baltic Power – wspólnego projektu polskiej Grupy ORLEN i kanadyjskiej firmy Northland Power. To trzecia umowa ENPROM ze spółką Baltic Power, a pierwsza zawarta w konsorcjum z General Electric (GE).

Zakończona modernizacja linii 380kV Diemen-Lelystad /Line upgrading 380kV Diemen-Lelystad completed

19 kwietnia 2022

ENPROM zakończył prace związane z dostosowaniem do zwiększenia mocy przesyłowych i wymianą przewodów na linii 380 kV Diemen-Lelystad w Niderlandach. Inwestycja realizowana na zamówienie firmy TenneT, holenderskiego operatora sieci wysokiego napięcia, przyczyni się do modernizacji i zwiększenia przepustowości istniejącego połączenia na odcinku 26 km. Mimo wymagającego położenia linii – równolegle do autostrady A6 i przez rezerwat przyrody – prace liniowe zostały zakończone przed terminem.

ELBUD Katowice i ENPROM z pierwszą wspólną umową dla PSE

12 kwietnia 2022

ELBUD Katowice w konsorcjum z ENPROM podpisał ze spółką Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) umowę na modernizację linii 400 kV Żarnowiec-Gdańsk I/Gdańsk Przyjaźń-Gdańsk Błonia.