effect

EnUp! – innowacyjna maszyna do podnoszenia słupów.

02 grudnia 2021

ENPROM to firma, która nieustannie się rozwija. To konieczne, aby być zawsze krok przed konkurencją. Jeśli napotykamy na problem, dla którego rynek nie ma rozwiązań – tworzymy je sami. Dlatego w swoich strukturach mamy własną pracownię projektową, dział B+R, dział innowacji i nowych technologii, nowoczesny park maszynowy i flotę dronów. Stawiamy na innowacyjność, wdrażamy autorskie rozwiązania technologiczne, staramy się wyprzedzać rzeczywistość. Dla naszego zespołu znakomitych specjalistów nie ma rzeczy niemożliwych. I właśnie dlatego mogliśmy sobie pozwolić na stworzenie urządzenia, które pozwala na podnoszenie słupów elektroenergetycznych bez konieczności wyłączania sieci. EnUp!, bo tak nazywa się nasza maszyna, to nie tylko innowacja w naszej branży, ale także, w dalszej perspektywie, oszczędność czasowa i finansowa. O tym, jak ważne jest to rozwiązanie najlepiej świadczy fakt, że jako pierwsza firma w historii otrzymaliśmy za nie aż dwie nagrody na targach ENERGETAB 2021: Puchar Ministra Środowiska i Klimatu oraz Złoty Medal Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

EnUp! powstał w ramach prac badawczo-rozwojowych w obszarze mechaniki, hydrauliki i elektryki mających na celu zaprojektowanie i przetestowanie innowacyjnego urządzenia do podnoszenia słupów elektroenergetycznych linii 110 kV, 220 kV i 400 kV m.in. bez konieczności wyłączania napięcia. Badania te były częścią projektu dofinansowywanego z Funduszy Europejskich przyznanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Wszystkich, których zaintrygowała nasza maszyna, zapraszamy do lektury artykułu autorstwa Roberta Czyża, Sławomira Labochy i Łukasza Nazimka – twórców EnUp!: EnUp! – innowacyjna maszyna do podnoszenia słupów

Obejrzyj EnUp! w akcji!

ENPROM największym udziałowcem ELBUD Katowice./ENPROM the largest shareholder in ELBUD Katowice.

21 grudnia 2021

Jubileuszowy rok X lat ENPROM kończymy ważną decyzją. 20 grudnia objęliśmy ponad 40% udziałów Przedsiębiorstwa Budownictwa Elektroenergetycznego ELBUD w Katowicach stając się tym samym największym udziałowcem spółki.

Nowe dofinansowanie!

13 grudnia 2021

Wyzwania to jest to, co lubimy najbardziej! Właśnie otrzymaliśmy nowe dofinansowanie na realizację projektu pn.: „Narzędzia wspierające budowę i utrzymanie sieci elektroenergetycznych z zastosowaniem technik MR/WR”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inteligentny Rozwój.

Sukces na ENERGETAB 2021!

16 września 2021

Mamy to! Z Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB wróciliśmy nie z jedną, ale z dwiema nagrodami! Za naszym sukcesem stoi innowacyjna maszyna do podnoszenia słupów.