effect

Nasza obecność to ogromna szansa dla lokalnej społeczności

29 września 2020

Poligon doświadczalny naszej firmy to teren w gminie Mszczonów, na którym realizujemy innowacyjne projekty badawcze. Otrzymaliśmy taką możliwość dzięki władzom samorządowym – podsumowałPiotr Tomczyk, Dyrektor Marketingu i Przygotowania Produkcji firmy ENPROM. Można powiedzieć, że w tym przypadku to wzorcowa komunikacja i współpraca z samorządem lokalnym, która jest niezwykłe ważna i w dużej mierze determinuje sprawny przebieg każdej inwestycji energetycznej.

Zaproszenie na teren gminy i powiatu firmy mającej europejską markę to realizacja strategii rozwoju miejscowych władz. Wysyłamy w świat sygnał, że jesteśmy miejscem przyjaznym inwestorom i staramy się wesprzeć podmioty, które chcą tu działać – powiedziała Beata Sznajder, Starosta Powiatu Żyrardowskiego. Obraliśmy taki kierunek rozwoju i ściągamy tu spektakularne inwestycje – dodał Józef Grzegorz Kurek, Burmistrz Mszczonowa.

     

Skorzystają mieszkańcy

Pozyskiwanie nowych biznesowych partnerów zawsze w perspektywie ma służyć mieszkańcom. Realnie likwidujemy bezrobocie. Firmy, które działają na terenie gminy Mszczonów, poprzez swoje zaangażowanie w system kształcenia młodych ludzi mogą wykształcić i pozyskać pracowników najlepiej odpowiadającym ich potrzebom – powiedział Burmistrz Mszczonowa. Taki plan ma także firma ENPROM, aby dzięki partnerstwu z powiatowymi szkołami kształcić przyszłych specjalistów z dziedziny budownictwa elektroenergetycznego zapewniając im nie tylko możliwość zdobywania teoretycznej wiedzy, ale także nabywania praktycznych umiejętności. To szansa dla uczniów na konkretne kwalifikacje techniczne, dające perspektywiczny zawód – skomentowała Starostwa Powiatu Żyrardowskiego.

Nowa inwestycja – działalność naszej spółki na poligonie Mszczonowie, to także miejsca pracy w atrakcyjnym i bardzo ważnym sektorze budownictwa elektroenergetycznego.

   

Długofalowe partnerstwo

Tak widzą swoją współpracę samorząd miasta i gminy Mszczonów, Powiatu Żyrardowskiego oraz ENPROM. Ma być ona korzystna dla każdej ze stron. Ma promować ten region, przyczynić się do umocnienia kapitału społecznego oraz pozycji naszej firmy na rynku europejskim.

Przekazaliśmy paczki pełne dobrej energii

15 grudnia 2020

Nasz zespół pomagał ze Szlachetną Paczką. Rodzinom z Przasnysza na Mazowszu i spod Krakowa przekazaliśmy mnóstwo prezentów. Pomogliśmy w codziennym życiu, edukacji, spełniliśmy marzenia!

Elektrownia wiatrowa na morzu o zachodzie słońca

Wspieramy rozwój sektora #offshore

15 listopada 2020

Wspieramy rozwój i współtworzymy sektor offshore. Obecnie prowadzimy prace nad przygotowaniem trasy przyłącza kablowego na zlecenie PKN ORLEN.

Nasza obecność to ogromna szansa dla lokalnej społeczności

29 września 2020

Prezentacja innowacyjnego projektu z zakresu budownictwa elektroenergetycznego na poligonie w Mszczonowie była okazją do podsumowania dotychczasowej współpracy pomiędzy lokalnym samorządem i spółką ENPROM. To chwila ważna nie tylko dla warszawskiej firmy, ale również dla całej społeczności powiatu. Jak podkreślili samorządowcy, ściągają tu spektakularne inwestycje upatrując w nich szans na rozwój, planowanie przyszłości i zmianę na lepsze „małej Ojczyzny”. Dlatego już niedługo, partnerstwo ENPROM-u ze szkołami powiatowymi zapewni uczniom edukację, praktykę i miejsca pracy.