effect

Serce energetyki bije mocno! 32. ENERGETAB za nami.

23 września 2019

Tegoroczne 32. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2019 to dla załogi ENPROM-u bardzo intensywny czas. Nasze stoisko odwiedziło ponad 200 osób, zainteresowanych ofertą naszych usług w zakresie budownictwa elektroenergetycznego oraz projektami badawczymi i rozwojowymi, które wprowadzają inwestycje branży na wyższy poziom. Nawiązaliśmy wiele nowych relacji biznesowych, które mamy nadzieję zaowocują w bliskiej przyszłości. Podczas targów zaprezentowaliśmy także nasz autorski projekt – serię innowacyjnych fundamentów monolityczno-prefabrykowanych, w tym fundamentów do zastosowania na gruntach o szczególnie niekorzystnych parametrach geotechnicznych oraz serii słupów linii elektroenergetycznych 400kV, który w targowym konkursie zdobył wyróżnienie.

 

Cieszy nas wyróżnienie dla naszego projektu. Jest innowacyjny, a badania, które prowadziliśmy były jedynymi w Polsce. Gratuluję naszym ekspertom! ENPROM w gronie laureatów konkursu podczas ENERGETAB pojawia się już kolejny rok z rzędu, to tylko pokazuje, że cały czas jesteśmy w czołówce branży elektroenergetycznej, rozwijamy ją, zmieniamy na lepsze – skomentował wyróżnienie Mariusz Targowski, Prezes Zarządu firmy.

Dziękujemy gościom i organizatorom targów. Do zobaczenia za rok!


              

ENPROM zbuduje lądową stację 230/400 kV ONS Baltic Power / ENPROM will construct a 230/400 kV ONS Baltic Power onshore substation

29 września 2022

Spółka ENPROM podpisała umowę rezerwacyjną na budowę lądowej stacji elektroenergetycznej dla farmy Baltic Power – wspólnego projektu polskiej Grupy ORLEN i kanadyjskiej firmy Northland Power. To trzecia umowa ENPROM ze spółką Baltic Power, a pierwsza zawarta w konsorcjum z General Electric (GE).

Zakończona modernizacja linii 380kV Diemen-Lelystad /Line upgrading 380kV Diemen-Lelystad completed

19 kwietnia 2022

ENPROM zakończył prace związane z dostosowaniem do zwiększenia mocy przesyłowych i wymianą przewodów na linii 380 kV Diemen-Lelystad w Niderlandach. Inwestycja realizowana na zamówienie firmy TenneT, holenderskiego operatora sieci wysokiego napięcia, przyczyni się do modernizacji i zwiększenia przepustowości istniejącego połączenia na odcinku 26 km. Mimo wymagającego położenia linii – równolegle do autostrady A6 i przez rezerwat przyrody – prace liniowe zostały zakończone przed terminem.

ELBUD Katowice i ENPROM z pierwszą wspólną umową dla PSE

12 kwietnia 2022

ELBUD Katowice w konsorcjum z ENPROM podpisał ze spółką Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) umowę na modernizację linii 400 kV Żarnowiec-Gdańsk I/Gdańsk Przyjaźń-Gdańsk Błonia.