effect

#TAKtoWIDZĘ – Kamil Pietras

12 maja 2021

#PoczątekENPROM – Ciasny plac ogrodzony wysokim blaszanym płotem, kontenerowe biuro, kilka samochodów po remoncie, wciągarka, hamownik, niewielka ekipa pozytywnie nastawionych do świata monterów, z którymi miałem przyjemność realizacji pierwszych robót. To obrazek z 2012 roku, kiedy rozpoczynałem przygodę w ENPROM jako inżynier budowy. Kolejne lata to dynamiczny wzrost potencjału ludzkiego, infrastruktury, parku maszynowego, floty i portfela zamówień coraz większych i ambitniejszych projektów.

#DzisiajENPROM – ENPROM to jeden z największych graczy na rynku elektroenergetycznym w Polsce, rozwijający swoją działalność w innych państwach Europy. Organizacja z wizją odnosząca się do wniesienia nowej jakości w branży i wyznaczania innowacyjnych rozwiązań, stawiająca na możliwości rozwojowe swojej kadry, która jest jej najwyższą wartością. To zespół ponad 300 profesjonalistów, którzy budują wspólną markę. Cieszę się, że mogę szefować największej części załogi, którym jest Dział Realizacji.

#PrzyszłośćENPROM – Za 10 lat widzę nas jako firmę międzynarodową, która swoim doświadczeniem i podejściem do potrzeb naszych Klientów będzie dawała kompleksową i najwyższą jakość usług na rynku elektroenergetycznym nie tylko na lądzie, ale również na  wodzie.

ENPROM zbuduje lądową stację 230/400 kV ONS Baltic Power / ENPROM will construct a 230/400 kV ONS Baltic Power onshore substation

29 września 2022

Spółka ENPROM podpisała umowę rezerwacyjną na budowę lądowej stacji elektroenergetycznej dla farmy Baltic Power – wspólnego projektu polskiej Grupy ORLEN i kanadyjskiej firmy Northland Power. To trzecia umowa ENPROM ze spółką Baltic Power, a pierwsza zawarta w konsorcjum z General Electric (GE).

Zakończona modernizacja linii 380kV Diemen-Lelystad /Line upgrading 380kV Diemen-Lelystad completed

19 kwietnia 2022

ENPROM zakończył prace związane z dostosowaniem do zwiększenia mocy przesyłowych i wymianą przewodów na linii 380 kV Diemen-Lelystad w Niderlandach. Inwestycja realizowana na zamówienie firmy TenneT, holenderskiego operatora sieci wysokiego napięcia, przyczyni się do modernizacji i zwiększenia przepustowości istniejącego połączenia na odcinku 26 km. Mimo wymagającego położenia linii – równolegle do autostrady A6 i przez rezerwat przyrody – prace liniowe zostały zakończone przed terminem.

ELBUD Katowice i ENPROM z pierwszą wspólną umową dla PSE

12 kwietnia 2022

ELBUD Katowice w konsorcjum z ENPROM podpisał ze spółką Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) umowę na modernizację linii 400 kV Żarnowiec-Gdańsk I/Gdańsk Przyjaźń-Gdańsk Błonia.