effect

#TAKtoWIDZĘ – Krzysztof Olszewski

28 grudnia 2021

#PoczątekENPROM

W ENPROM pracuję od 5 lat. Czy to długo? Wydaje się, że nie. Z drugiej jednak strony 5 lat to połowa okresu istnienia firmy. 5 lat, w których ENPROM rozwija się wykładniczo, inspirując do takiego samego rozwoju swoich pracowników. 

Pamiętam swój pierwszy dzień i wrażenie, jakie mi towarzyszyło. Było słonecznie – dosłownie i w przenośni. Wszyscy z uśmiechem na twarzy, pełni pasji, energii, skupieni wokół jednej idei – budowania i umacniania pozycji firmy, która – nie mogłem oprzeć się tej myśli – była dla wielu czymś w rodzaju wspólnego dziecka. Dziecka, o które się dba, życzy mu jak najlepiej, angażuje się i poświęca, by stało się dojrzałe, samodzielne i pełne sukcesów. Myślę, że ten duch jest wciąż obecny i czuć go na korytarzach ENPROM. Duża w tym zasługa Zarządu i kadry menadżerskiej, która pracuje nie w myśl zasady „wszyscy naprzód”, tylko „wszyscy za mną”, dając przykład zaangażowania, które moim zdaniem stanowi jedno ze źródeł powodzenia i sukcesu ENPROM. 

#DziśENPROM

Przez 5 lat pracy bardzo wiele się zmieniło. Z niewielkiej firmy, skoncentrowanej na jednej branży, w której wiele procesów albo nie istniało, albo były realizowane intuicyjnie, staliśmy się jednym z liderów w swojej dziedzinie. Wprowadzone i sprofesjonalizowane zostały procesy oraz narzędzia, biuro powiększyło się trzykrotnie, wzrost zatrudnienia jest ogromny a portfel klientów, w tym także zagranicznych, systematycznie się powiększa. Przed nami jeszcze większe wyzwania.  Bierzemy udział w cywilizacyjnych projektach związanych z transformacją energetyczną oraz cyfryzacją kraju, a to wszystko jedynie w ciągu 10 lat… Aż strach pomyśleć, jakie projekty będziemy wspominać podczas obchodów dwudziestolecia Firmy 😊. 

#PrzyszłośćENPROM

Dla mnie rozwój ENPROM to przede wszystkim wyzwania, które motywują mnie do rozwoju – w sferze merytorycznej, ale także w ujęciu ogólnym. Każdemu swojemu pracownikowi powtarzam, że aby nadążyć za tempem firmy i sprostać wyzwaniom, musimy być lepszą wersją samych siebie. Myślę, że wszyscy to czujemy, dzięki czemu pracujemy skutecznie nie w poczuciu „muszę”, tylko „chcę”.  

Na koniec chciałbym pogratulować wszystkim pracownikom sukcesu, docenić zaangażowanie a wszystkim czytającym ten tekst życzyć znalezienia takiego miejsca pracy jak ENPROM, gdzie rozumie się i oczywistym jest, że ludzie są największym kapitałem organizacji. 

 

Nowy katalog słupów kratowych 110 kV

29 grudnia 2023

Na naszej stronie jest już dostępny nowy katalog zaprojektowanych przez Enprom słupów kratowych 110 kV, który jeszcze lepiej je prezentuje.

Enprom przyśpieszy swój rozwój w Niemczech

04 grudnia 2023

Enprom zawarł umowę inwestycyjną z Funduszem Ekspansji Zagranicznej 2 FIZ AN, zarządzanym przez PFR TFI. W jej ramach Fundusz udzieli spółce zależnej Enpromu finansowania dłużnego o wartości 3,1 mln euro w celu intensyfikacji rozwoju na rynku niemieckim.

Enprom buduje stację w gminie Choczewo – lądową część projektu Baltic Power

10 października 2023

Baltic Power, inwestycja Grupy Orlen i Northland Power, będzie pierwszą morską farmą wiatrową na polskim Bałtyku. Enprom jest jednym z głównych wykonawców tego przedsięwzięcia, kluczowego dla transformacji energetycznej w Polsce.