effect

#TAKtoWIDZĘ – Piotr Chowaniec

14 kwietnia 2021

#PoczątekENPROM – Do firmy dołączyłem w czerwcu 2014 roku, kiedy firma liczyła kilkadziesiąt osób i realizowała pierwszy duży kontrakt na budowę linii 400kV Ełk – Granica RP oraz kilka mniejszych projektów związanych z przebudowami czy modernizacją linii 110kV. Ich terminowe zakończenie pozwoliło postrzegać firmę jako rzetelną i solidną, która jest w stanie wykonać niemożliwe.
#DzisiajENPROM – Z roku na rok, ze względu na młodą kadrę, firma rozwijała się bardzo prężnie, stawiała i pomyślnie realizowała kolejne wyzwania. Warto wspomnieć liczne dofinansowania, w tym projektów B+R, budowę nowego Działu Innowacji i Nowych Technologii, inwestowanie w projekty telekomunikacyjne czy ekspansję na rynkach zagranicznych. ENPROM udowodnił, że jest mocnym graczem na polskim rynku.
#PrzyszłośćENPROM – Mając na uwadze otwartość i odwagę Zarządu do podejmowania nowych wyzwań, wizjonerskiego spojrzenia na branżę wierzę, że za 10 lat firma ENPROM będzie wiodącą na rynku w kraju i na zachodzie Europy. A przeczucie podpowiada mi, że przez najbliższe 10 lat spróbujemy swoich sił także w innych obszarach niż energetyka…😊.

ENPROM zbuduje lądową stację 230/400 kV ONS Baltic Power / ENPROM will construct a 230/400 kV ONS Baltic Power onshore substation

29 września 2022

Spółka ENPROM podpisała umowę rezerwacyjną na budowę lądowej stacji elektroenergetycznej dla farmy Baltic Power – wspólnego projektu polskiej Grupy ORLEN i kanadyjskiej firmy Northland Power. To trzecia umowa ENPROM ze spółką Baltic Power, a pierwsza zawarta w konsorcjum z General Electric (GE).

Zakończona modernizacja linii 380kV Diemen-Lelystad /Line upgrading 380kV Diemen-Lelystad completed

19 kwietnia 2022

ENPROM zakończył prace związane z dostosowaniem do zwiększenia mocy przesyłowych i wymianą przewodów na linii 380 kV Diemen-Lelystad w Niderlandach. Inwestycja realizowana na zamówienie firmy TenneT, holenderskiego operatora sieci wysokiego napięcia, przyczyni się do modernizacji i zwiększenia przepustowości istniejącego połączenia na odcinku 26 km. Mimo wymagającego położenia linii – równolegle do autostrady A6 i przez rezerwat przyrody – prace liniowe zostały zakończone przed terminem.

ELBUD Katowice i ENPROM z pierwszą wspólną umową dla PSE

12 kwietnia 2022

ELBUD Katowice w konsorcjum z ENPROM podpisał ze spółką Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) umowę na modernizację linii 400 kV Żarnowiec-Gdańsk I/Gdańsk Przyjaźń-Gdańsk Błonia.