effect

#TAKtoWIDZĘ – Piotr Cyran

24 sierpnia 2021

#TAKtoWIDZĘ

W 2016 roku zatrudniając się w ENPROMie widziałem w tej firmie czarnego konia polskiej elektroenergetyki. Nie pomyliłem się. Przez 5 lat mogłem obserwować dynamiczny rozwój organizacji, która stała się kluczowym Partnerem rodzimego rynku. W ramach kolejnego jubileuszu wiem, że będę mógł cieszyć się identyczną rolą ENPROMu na rynku międzynarodowym. Pracuję w Dziale Projektowym. Posiadamy wielu wspaniałych profesjonalistów. Odważę się stwierdzić, że nasze doświadczenie, wiedza i ambicje plasują nas w ścisłej czołówce biur projektowych w Polsce.

ENPROM zbuduje lądową stację 230/400 kV ONS Baltic Power / ENPROM will construct a 230/400 kV ONS Baltic Power onshore substation

29 września 2022

Spółka ENPROM podpisała umowę rezerwacyjną na budowę lądowej stacji elektroenergetycznej dla farmy Baltic Power – wspólnego projektu polskiej Grupy ORLEN i kanadyjskiej firmy Northland Power. To trzecia umowa ENPROM ze spółką Baltic Power, a pierwsza zawarta w konsorcjum z General Electric (GE).

Zakończona modernizacja linii 380kV Diemen-Lelystad /Line upgrading 380kV Diemen-Lelystad completed

19 kwietnia 2022

ENPROM zakończył prace związane z dostosowaniem do zwiększenia mocy przesyłowych i wymianą przewodów na linii 380 kV Diemen-Lelystad w Niderlandach. Inwestycja realizowana na zamówienie firmy TenneT, holenderskiego operatora sieci wysokiego napięcia, przyczyni się do modernizacji i zwiększenia przepustowości istniejącego połączenia na odcinku 26 km. Mimo wymagającego położenia linii – równolegle do autostrady A6 i przez rezerwat przyrody – prace liniowe zostały zakończone przed terminem.

ELBUD Katowice i ENPROM z pierwszą wspólną umową dla PSE

12 kwietnia 2022

ELBUD Katowice w konsorcjum z ENPROM podpisał ze spółką Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) umowę na modernizację linii 400 kV Żarnowiec-Gdańsk I/Gdańsk Przyjaźń-Gdańsk Błonia.