effect

#TOPofTEN z naszej historii.

15 czerwca 2021

Powstanie Działu B+R

Kto nie idzie do przodu, ten się cofa. Podobno słowa te wypowiedział Goethe – nie wiemy jak to jest w poezji, ale w przypadku naszej branży to prawda. O konkurencyjności firmy decyduje to, co pozwala jej być o krok przed innymi, a w naszym przypadku to tworzenie i wdrażanie nowych technologii. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom możemy zwiększać bezpieczeństwo jednocześnie zmniejszając czas realizacji i, co za tym idzie, koszty. Dlatego właśnie powstanie Działu B+R było kluczowe dla naszego rozwoju i nadal pozwala nam być liderem w branży. Dzięki niemu możemy realizować projekty badawcze, które w efekcie pozwalają na przeprowadzanie inwestycji nawet w bardzo trudnych warunkach. Wśród naszych innowacji możemy się pochwalić m.in. projektem fundamentów nadających się do zastosowania w szczególnie niekorzystnych warunkach geotechnicznych, stworzeniem maszyny umożliwiającej podnoszenie całego słupa energetycznego bez konieczności wyłączania napięcia linii oraz nowy typoszereg słupów energetycznych 400 kV. Nasz największy projekt dotyczy jednak budowy zautomatyzowanego systemu monitoringu infrastruktury krytycznej w zakresie linii elektroenergetycznych oraz budowy zintegrowanego systemu zarządzania inwestycją w zakresie obiektów liniowych. W szukaniu coraz lepszych rozwiązań w naszej branży staramy się korzystać z tego, co wydaje się być technologią przyszłości, czyli np. sztucznej inteligencji czy uczenia maszynowego. Dzięki temu nasze badania i projekty, które są ich efektem, to również wyprzedzanie obecnej rzeczywistości. Żadna z tych rzeczy nie byłaby możliwa, gdyby nie Dział B+R, dlatego jego powstanie jest tak ważne w naszej historii.

ENPROM zbuduje lądową stację 230/400 kV ONS Baltic Power / ENPROM will construct a 230/400 kV ONS Baltic Power onshore substation

29 września 2022

Spółka ENPROM podpisała umowę rezerwacyjną na budowę lądowej stacji elektroenergetycznej dla farmy Baltic Power – wspólnego projektu polskiej Grupy ORLEN i kanadyjskiej firmy Northland Power. To trzecia umowa ENPROM ze spółką Baltic Power, a pierwsza zawarta w konsorcjum z General Electric (GE).

Zakończona modernizacja linii 380kV Diemen-Lelystad /Line upgrading 380kV Diemen-Lelystad completed

19 kwietnia 2022

ENPROM zakończył prace związane z dostosowaniem do zwiększenia mocy przesyłowych i wymianą przewodów na linii 380 kV Diemen-Lelystad w Niderlandach. Inwestycja realizowana na zamówienie firmy TenneT, holenderskiego operatora sieci wysokiego napięcia, przyczyni się do modernizacji i zwiększenia przepustowości istniejącego połączenia na odcinku 26 km. Mimo wymagającego położenia linii – równolegle do autostrady A6 i przez rezerwat przyrody – prace liniowe zostały zakończone przed terminem.

ELBUD Katowice i ENPROM z pierwszą wspólną umową dla PSE

12 kwietnia 2022

ELBUD Katowice w konsorcjum z ENPROM podpisał ze spółką Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) umowę na modernizację linii 400 kV Żarnowiec-Gdańsk I/Gdańsk Przyjaźń-Gdańsk Błonia.