effect

#TOPofTEN z naszej historii.

08 grudnia 2021

Budowa linii 400kV KASSØ-FRØSLEV

Myśląc o najważniejszych momentach naszej historii nie możemy nie napomknąć o budowie transgranicznej linii 400kV pomiędzy Danią a Niemcami. Nowa linia KASSØ-FRØSLEV zastąpiła linię 220kV, dzięki czemu zdolność przesyłowa pomiędzy oboma krajami zwiększyła się o 2500 megawatów. Była to inwestycja o strategicznym znaczeniu, uznana przez Unię Europejską za tzw. projekt wspólnego zainteresowania. Dla nas było to wyzwanie realizacyjne, gdyż linia o długości 30 km trzykrotnie krzyżuje się z trasą kolei i dwukrotnie przecina autostradę E45. Z tego powodu budowa była podzielona na dwa etapy – pierwszy obejmował montaż i postawienie 88 słupów rurowych a drugi montaż przewodów fazowych oraz odgromowych OPGW wraz z izolacją i osprzętem. Mimo tego, że cały projekt był skomplikowany formalnie oraz technicznie – zrealizowaliśmy go zgodnie z zaplanowanym budżetem i terminem!

ENPROM największym udziałowcem ELBUD Katowice./ENPROM the largest shareholder in ELBUD Katowice.

21 grudnia 2021

Jubileuszowy rok X lat ENPROM kończymy ważną decyzją. 20 grudnia objęliśmy ponad 40% udziałów Przedsiębiorstwa Budownictwa Elektroenergetycznego ELBUD w Katowicach stając się tym samym największym udziałowcem spółki.

Nowe dofinansowanie!

13 grudnia 2021

Wyzwania to jest to, co lubimy najbardziej! Właśnie otrzymaliśmy nowe dofinansowanie na realizację projektu pn.: „Narzędzia wspierające budowę i utrzymanie sieci elektroenergetycznych z zastosowaniem technik MR/WR”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inteligentny Rozwój.

Sukces na ENERGETAB 2021!

16 września 2021

Mamy to! Z Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB wróciliśmy nie z jedną, ale z dwiema nagrodami! Za naszym sukcesem stoi innowacyjna maszyna do podnoszenia słupów.