effect

#TOPofTEN z naszej historii.

10 listopada 2021

Podstacja Trakcyjna Otwock

Lubimy wyzwania, one pozwalają się rozwijać, dlatego jednym z ważniejszych wydarzeń w naszej historii było zmodernizowanie Podstacji Trakcyjnej Otwock. Ta kompleksowa inwestycja obejmowała zarówno prace budowalne i instalacyjne, jak i wyposażenie technologiczne obiektu. Oba etapy prac były wymagające. Część budowlano-instalacyjną rozpoczęliśmy w momencie, kiedy z budynku zostały jedynie ściany i strop, a zakres prac obejmował całościową modernizację – od nowych posadzek, poprzez zmianę aranżacji pomieszczeń, aż po nowe ogrodzenie, drogi i chodniki. Po przygotowaniu obiektu został on wyposażony w urządzenia zapewniające bezpieczeństwo zasilania sieci i umożliwiające zdalny nadzór nad najważniejszymi urządzeniami. Dlaczego ta właśnie inwestycja była dla nas ważnym doświadczeniem? Przede wszystkim dlatego, że był to nasz pierwszy projekt związany z pracami na stacji elektroenergetycznej, ale nie tylko dlatego. Podczas całego procesu modernizacji obiekt musiał cały czas normalnie funkcjonować tak aby pociągi jeździły zgodnie z rozkładem. Dodatkowym utrudnieniem, w kontekście utrzymania ciągłości pracy podstacji, była mała powierzchnia budynku oraz krótki czas realizacji. Ale oczywiście daliśmy radę!

ENPROM największym udziałowcem ELBUD Katowice./ENPROM the largest shareholder in ELBUD Katowice.

21 grudnia 2021

Jubileuszowy rok X lat ENPROM kończymy ważną decyzją. 20 grudnia objęliśmy ponad 40% udziałów Przedsiębiorstwa Budownictwa Elektroenergetycznego ELBUD w Katowicach stając się tym samym największym udziałowcem spółki.

Nowe dofinansowanie!

13 grudnia 2021

Wyzwania to jest to, co lubimy najbardziej! Właśnie otrzymaliśmy nowe dofinansowanie na realizację projektu pn.: „Narzędzia wspierające budowę i utrzymanie sieci elektroenergetycznych z zastosowaniem technik MR/WR”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inteligentny Rozwój.

Sukces na ENERGETAB 2021!

16 września 2021

Mamy to! Z Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB wróciliśmy nie z jedną, ale z dwiema nagrodami! Za naszym sukcesem stoi innowacyjna maszyna do podnoszenia słupów.