effect

#TOPofTEN z naszej historii.

10 listopada 2021

Podstacja Trakcyjna Otwock

Lubimy wyzwania, one pozwalają się rozwijać, dlatego jednym z ważniejszych wydarzeń w naszej historii było zmodernizowanie Podstacji Trakcyjnej Otwock. Ta kompleksowa inwestycja obejmowała zarówno prace budowalne i instalacyjne, jak i wyposażenie technologiczne obiektu. Oba etapy prac były wymagające. Część budowlano-instalacyjną rozpoczęliśmy w momencie, kiedy z budynku zostały jedynie ściany i strop, a zakres prac obejmował całościową modernizację – od nowych posadzek, poprzez zmianę aranżacji pomieszczeń, aż po nowe ogrodzenie, drogi i chodniki. Po przygotowaniu obiektu został on wyposażony w urządzenia zapewniające bezpieczeństwo zasilania sieci i umożliwiające zdalny nadzór nad najważniejszymi urządzeniami. Dlaczego ta właśnie inwestycja była dla nas ważnym doświadczeniem? Przede wszystkim dlatego, że był to nasz pierwszy projekt związany z pracami na stacji elektroenergetycznej, ale nie tylko dlatego. Podczas całego procesu modernizacji obiekt musiał cały czas normalnie funkcjonować tak aby pociągi jeździły zgodnie z rozkładem. Dodatkowym utrudnieniem, w kontekście utrzymania ciągłości pracy podstacji, była mała powierzchnia budynku oraz krótki czas realizacji. Ale oczywiście daliśmy radę!

ENPROM zbuduje lądową stację 230/400 kV ONS Baltic Power / ENPROM will construct a 230/400 kV ONS Baltic Power onshore substation

29 września 2022

Spółka ENPROM podpisała umowę rezerwacyjną na budowę lądowej stacji elektroenergetycznej dla farmy Baltic Power – wspólnego projektu polskiej Grupy ORLEN i kanadyjskiej firmy Northland Power. To trzecia umowa ENPROM ze spółką Baltic Power, a pierwsza zawarta w konsorcjum z General Electric (GE).

Zakończona modernizacja linii 380kV Diemen-Lelystad /Line upgrading 380kV Diemen-Lelystad completed

19 kwietnia 2022

ENPROM zakończył prace związane z dostosowaniem do zwiększenia mocy przesyłowych i wymianą przewodów na linii 380 kV Diemen-Lelystad w Niderlandach. Inwestycja realizowana na zamówienie firmy TenneT, holenderskiego operatora sieci wysokiego napięcia, przyczyni się do modernizacji i zwiększenia przepustowości istniejącego połączenia na odcinku 26 km. Mimo wymagającego położenia linii – równolegle do autostrady A6 i przez rezerwat przyrody – prace liniowe zostały zakończone przed terminem.

ELBUD Katowice i ENPROM z pierwszą wspólną umową dla PSE

12 kwietnia 2022

ELBUD Katowice w konsorcjum z ENPROM podpisał ze spółką Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) umowę na modernizację linii 400 kV Żarnowiec-Gdańsk I/Gdańsk Przyjaźń-Gdańsk Błonia.