effect

#TOPofTEN z naszej historii.

10 listopada 2021

Podstacja Trakcyjna Otwock

Lubimy wyzwania, one pozwalają się rozwijać, dlatego jednym z ważniejszych wydarzeń w naszej historii było zmodernizowanie Podstacji Trakcyjnej Otwock. Ta kompleksowa inwestycja obejmowała zarówno prace budowalne i instalacyjne, jak i wyposażenie technologiczne obiektu. Oba etapy prac były wymagające. Część budowlano-instalacyjną rozpoczęliśmy w momencie, kiedy z budynku zostały jedynie ściany i strop, a zakres prac obejmował całościową modernizację – od nowych posadzek, poprzez zmianę aranżacji pomieszczeń, aż po nowe ogrodzenie, drogi i chodniki. Po przygotowaniu obiektu został on wyposażony w urządzenia zapewniające bezpieczeństwo zasilania sieci i umożliwiające zdalny nadzór nad najważniejszymi urządzeniami. Dlaczego ta właśnie inwestycja była dla nas ważnym doświadczeniem? Przede wszystkim dlatego, że był to nasz pierwszy projekt związany z pracami na stacji elektroenergetycznej, ale nie tylko dlatego. Podczas całego procesu modernizacji obiekt musiał cały czas normalnie funkcjonować tak aby pociągi jeździły zgodnie z rozkładem. Dodatkowym utrudnieniem, w kontekście utrzymania ciągłości pracy podstacji, była mała powierzchnia budynku oraz krótki czas realizacji. Ale oczywiście daliśmy radę!

Enprom przyśpieszy swój rozwój w Niemczech dzięki inwestycji Funduszu Ekspansji Zagranicznej PFR TFI

04 grudnia 2023

Enprom zawarł umowę inwestycyjną z Funduszem Ekspansji Zagranicznej 2 FIZ AN, zarządzanym przez PFR TFI. W jej ramach Fundusz udzieli spółce zależnej Enpromu finansowania dłużnego o wartości 3,1 mln euro w celu intensyfikacji rozwoju na rynku niemieckim.

Enprom buduje stację w gminie Choczewo – lądową część projektu Baltic Power

10 października 2023

Baltic Power, inwestycja Grupy Orlen i Northland Power, będzie pierwszą morską farmą wiatrową na polskim Bałtyku. Enprom jest jednym z głównych wykonawców tego przedsięwzięcia, kluczowego dla transformacji energetycznej w Polsce.

ENPROM zbuduje lądową stację 230/400 kV ONS Baltic Power / ENPROM will construct a 230/400 kV ONS Baltic Power onshore substation

29 września 2022

Spółka ENPROM podpisała umowę rezerwacyjną na budowę lądowej stacji elektroenergetycznej dla farmy Baltic Power – wspólnego projektu polskiej Grupy ORLEN i kanadyjskiej firmy Northland Power. To trzecia umowa ENPROM ze spółką Baltic Power, a pierwsza zawarta w konsorcjum z General Electric (GE).