effect

Zakończyliśmy budowę podstacji trakcyjnej PT Pamiątkowo

09 kwietnia 2021

Zakres inwestycji PT Pamiątkowo obejmował m.in.:
– budowę nowego budynku Podstacji 110/15kV wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego,
– dostawę, montaż i uruchomienie wyposażenia technologicznego podstacji,
– wykonanie połączeń między urządzeniami kablami zasilającymi SN, nn oraz sterowniczymi i patchordami światłowodowymi,
– budowę linii kablowej 110 kV o długości ponad 5 km zasilającej podstacje trakcyjną z lokalnego GPZ wraz z montażem kompletu głowic kablowych oraz 6-ciu kompletów muf przelotowych,
– budowę ponad 5 km linii kablowej światłowodowej 48J na potrzeby komunikacji PT Pamiątkowo-RS Pamiątkowo.
Mimo napiętych terminów i harmonogramu wykonania inwestycji, działaliśmy jak express sunący po wytyczonym torze zgodnie z rozkładem jazdy. Taka jest kolej rzeczy. Budując tę podstację zostawiliśmy trwałą pamiątkę na szlaku polskich połączeń kolejowych.
PKP Energetyka S.A. dziękujemy za dobrą współpracę.

ENPROM zbuduje lądową stację 230/400 kV ONS Baltic Power / ENPROM will construct a 230/400 kV ONS Baltic Power onshore substation

29 września 2022

Spółka ENPROM podpisała umowę rezerwacyjną na budowę lądowej stacji elektroenergetycznej dla farmy Baltic Power – wspólnego projektu polskiej Grupy ORLEN i kanadyjskiej firmy Northland Power. To trzecia umowa ENPROM ze spółką Baltic Power, a pierwsza zawarta w konsorcjum z General Electric (GE).

Zakończona modernizacja linii 380kV Diemen-Lelystad /Line upgrading 380kV Diemen-Lelystad completed

19 kwietnia 2022

ENPROM zakończył prace związane z dostosowaniem do zwiększenia mocy przesyłowych i wymianą przewodów na linii 380 kV Diemen-Lelystad w Niderlandach. Inwestycja realizowana na zamówienie firmy TenneT, holenderskiego operatora sieci wysokiego napięcia, przyczyni się do modernizacji i zwiększenia przepustowości istniejącego połączenia na odcinku 26 km. Mimo wymagającego położenia linii – równolegle do autostrady A6 i przez rezerwat przyrody – prace liniowe zostały zakończone przed terminem.

ELBUD Katowice i ENPROM z pierwszą wspólną umową dla PSE

12 kwietnia 2022

ELBUD Katowice w konsorcjum z ENPROM podpisał ze spółką Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) umowę na modernizację linii 400 kV Żarnowiec-Gdańsk I/Gdańsk Przyjaźń-Gdańsk Błonia.