effect

Złoty medal na Targach ENERGETAB

11 września 2018

ENPROM otrzymał najwyższe wyróżnienie podczas 31. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB 2018. Medal Złoty trafił do nas za słupy linii elektroenergetycznych 110 kV – seria EN111:16 i seria EN122:16.

Słupy zostały zgłoszone do konkursu  „na szczególnie wyróżniający się produkt” prezentowany na targach ENERGETAB 2018. Zostały opracowane w ramach projektu „Innowacyjne słupy linii elektroenergetycznych 110kV” dofinansowanego z Funduszy Europejskich. Celem projektu jest przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych, w wyniku których opracowany zostanie nowatorski rodzaj słupa elektroenergetycznego do zastosowań w liniach wysokiego napięcia 110kV.

Dofinansowanie projektu z UE wyniosło 1 518 546,89 PLN.

ENERGETAB to największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego. To jedno z najważniejszych spotkań czołowych przedstawicieli sektora elektroenergetycznego.

 

Nowy katalog słupów kratowych 110 kV

29 grudnia 2023

Na naszej stronie jest już dostępny nowy katalog zaprojektowanych przez Enprom słupów kratowych 110 kV, który jeszcze lepiej je prezentuje.

Enprom przyśpieszy swój rozwój w Niemczech

04 grudnia 2023

Enprom zawarł umowę inwestycyjną z Funduszem Ekspansji Zagranicznej 2 FIZ AN, zarządzanym przez PFR TFI. W jej ramach Fundusz udzieli spółce zależnej Enpromu finansowania dłużnego o wartości 3,1 mln euro w celu intensyfikacji rozwoju na rynku niemieckim.

Enprom buduje stację w gminie Choczewo – lądową część projektu Baltic Power

10 października 2023

Baltic Power, inwestycja Grupy Orlen i Northland Power, będzie pierwszą morską farmą wiatrową na polskim Bałtyku. Enprom jest jednym z głównych wykonawców tego przedsięwzięcia, kluczowego dla transformacji energetycznej w Polsce.